Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 

Kiedy zarabia...

... fundusz inwestycyjny

... prywatny inwestor

Co robić?

Inwestować aktywnie!

Będą mówić nie da się...

A to wcale nie jest trudne

Gotowa strategia

Wyniki historyczne

Zasady działania

Modyfikacje

I dodatkowo

Strategie krótkoterminowe

Str. dla f. zagranicznych

Powiadomienia

Mity inwestowania

Inwestuj długoterminowo

Portfele modelowe

Fundusze mieszane

Fundusze aktywnej alokacji

Dywersyfikuj

Uśredniaj cenę zakupuPorady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15
Jesteś w: Jak inwestować?

Jak inwestować aby zarabiać zamiast liczyć na szczęście?

Jak inwestować na rynku funduszy inwestycyjnych

Złote zasady inwestowania promowane przez fundusze po prostu nie działają w rzeczywistym świecie. Wszelkie "uśrednianie", giełda w długim okresie świetnie zarabia są oparte o odpowiednio dobrane dane teoretyczne. Lub pominięcie istotnych informacji. Lub proste manipulowanie poprzez np. pokazanie wykresu funduszu akcji w skali logarytmicznej... a wtedy wydaje się, że taki fundusz zawsze zarabia...

Można wierzyć w różne mity inwesotwania - a można po prostu zacząć samodzielnie zmieniać fundusze w portfelu. Nie bez powodu fundusze otwarte pozwalają na dokonywanie takich zmian. Fundusze to nie giełda. Ich specyfika pozwala bez problemów reagować na bieżącą sytuację.

Portal Opiekun Inwestora oferuje gotową strategię: Opiekun Zysku. Po prostu podaj w jakim produkcie inwestujesz aby otrzymać na adres e-mail gotowe informacje - kiedy i jakie fundusze kupić / sprzedać/ zamienić. Wystarczy kilka zmian w ciągu roku...

A dla tych, którzy choć trochę interesują się rynkami finansowymi portal dostarcza szereg dodatkowych możliwości. Dodatkowe strategie, zasady inwestowania któtkoterminowego, analizy funduszy, system powiadomień i alarmów...

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami
Jakie informacje otrzymamKiedy zarabia fundusz a kiedy prywatny inwestor
Niestety - cele te nie są zbieżne. Przykładowo celem funduszy akcji nie jest zarabiać lepiej niż lokata bankowa. Fundusz akcji musi inwestować w akcje, także gdy akcje tracą 50%. Czy inwestor ma się na to godzić?
Zasady działaniaCo robić?
Jedyne wyjście to inwestować aktywnie. Fundusze to nie giełda - i jest to naprawdę proste. I wcale nie trzeba przewidywać przyszłości! Wystarczy reagować na to co już się wydarzyło.
Modyfikacje (dla zainteresowanych)Gotowa strategia - czyli aktywne zarządzanie dla każdego
Opiekun Inwestora opracował strategię Opiekun Zysku. Otrzymasz po prostu e-mail z informacją kiedy zarabiać w funduszach akcyjnych, a kiedy zabezpieczać wypracowane zyski w funduszach bezpiecznych.
Wyniki historyczneI dodatkowo dla zainteresowanych
Jeżeli choć trochę interesujesz się rynkami finansowymi możesz zarabiać więcej niż gotowa strategia. Wystarczy odrobina wiedzy (otrzymasz ją w portalu), wykorzystanie dodatkowych funkcji w portalu oraz ...jedna godzina w miesiącu.
Pytania i odpowiedziMity inwestowania
Fundusz zarabia tak długo, jak długo są w nim Twoje pieniądze. Dlatego fundusze wymyśliły wiele mitów sprzedażowych, które mają zachęcać do zasady "wpłać i zapomnij". Na tych stronach poznasz największe z tych mitów.
 

 

 

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

(C) Opiekun Inwestora 2006-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora, prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszych raportów ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis