Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 

Jak to działa

Wystarczy 5 minut ...

... lub godzina w miesiącu

a dla pasjonatów 5 godzin

Kto używa portalu?

... i jak zacząć korzystać?

Nasze wsparcie

Bezpłatne szkolenia online

Infolinia, dyżur telefoniczny

Zamówienia

Abonamenty

Szkolenia stacjonarne

Szkolenia online

Oferta dla Doradców

Książki i publikacje

Gwarancja satysfakcji

Aktualności

Kalendarz wydarzeń

Nowości w portalu

Raporty i kursy e-mailPorady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15
Jesteś w: Jak to działa

Jak to działa - czyli abonament w portalu

Jak to działa - czyli jak korzystać z Opiekuna Inwestora

Fundusze inwestycyjne to nie lokata


Nie można po prostu wpłacić pieniędzy do funduszu i czekać wiele lat na zysk. Historia pokazuje, że wynik takiego inwestowania z reguły był gorszy niż lokata bankowa...

Ale - trafiając na tę stronę z pewnością masz tego pełną świadomość.

Możemy tylko zachęcić do zapoznania się z największymi mitami inwestowania przez które wielu inwestorów (nie)świadomie traci pieniądze lub w najlepszym razie zarabia znacznie mniej niż to możliwe.

O tym jak ukrywa się i dobiera dane aby pokazać, że złote zasady (uśredniania, inwestowania w akcje w długim terminie, portfele modelowe, fundusze aktywnej alokacji) działają przeczytasz w artykułach na tej stronie.

Aby skutecznie zarabiać funduszami należy zarządzać

Jedyny sposób na to aby naprawdę zarabiać z wykorzystaniem funduszy to inwestować aktywnie. Czyli od czasu do czasu zmieniać fundusze.


Dlaczego nie mówi o tym branża finansowa? Cóż - jaka byłaby skuteczność sprzedaży gdyby potencjalnym Klientom tłumaczyć, że własnych inwestycji należy doglądać, monitorować, najlepiej codziennie... Inwestować w funduszach akcyjnych podczas gdy giełdy zarabiają, a w czasie gdy giełdy tracą spokojnie zarabiać w funduszach obligacji zamiast tracić wcześniej wypracowane zyski.

Możesz nadal wierzyć w hasła sprzedażowe - a możesz wziąć sprawy w swoje ręce. To naprawdę proste.

 Fundusze inwestycyjne to nie to samo co inwestowanie ne giełdzie. Tu wystarczy podstawowa wiedza. Nie ma potrzeby analizowania spółek, indeksów giełdowych, stosowania analizy technicznej czy też różnego rodzaju współczynników stosowanych na giełdzie. 

Nie trzeba zmieniać funduszy co kilka dni/ tygodni. Wystarczy dokonać kilku zmian składu portfela w ciągu roku. I wbrew pozorom nie trzeba przewidywać przyszłości. Wystarczy reagować na to co już się wydarzyło. 

Od ponad 3 lat pomaga w tym portal Opiekun Inwestora. Począwszy od gotowej strategii - optymalnej dla większości inwestorów (w ten sposób inwestowanie sprowadza się po prostu do odbierania wiadomości e-mali z instrukcją co robić) poprzez dodatkowe powiadomienia, alarmy i raporty, których znaczenie docenią osoby interesujące się rynkiem finansowym.

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami
Jakie informacje otrzymamCzy warto poświęcić 15 minut w miesiącu?
Tak. 15 minut w miesiącu aby zacząć korzystać z możliwości, które dają fundusze zamiast liczyć na szczęście. Sprawdź jak skorzystasz gdy na inwestowanie chcesz poświęcić jak najmniej swojego czasu.
Zasady działaniaJeżeli choć trochę interesujesz się rynkami finansowymi
To zainteresują Cię dodatkowe możliwości, które oferuje portal. To dodatkowe narzędzia, dzięki którym inwestowanie staje się jeszcze prostsze.
Modyfikacje (dla zainteresowanych)Jeżeli pasjonują Cię rynki finansowe
Skorzystasz z najszerszego pakietu funkcji dostępnego w abonamencie profesjonalnym.
Wyniki historyczneKto korzysta z portalu. Czyli czy to dla mnie?
Odpowiedź brzmi: tak. Portal to rozwiązania dla wszystkich, którzy inwestująna rynku funduszy. Nieważne czy w mBanku czy też w polisie inwestycyjnej.
Pytania i odpowiedziJak zacząć?
Czyli krórta prezentacja  jak w kilka minut mieć własne inwestycje pod pełną kontrolą. 
 

 

 

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

(C) Opiekun Inwestora 2006-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora, prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszych raportów ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis