Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 

IndexPorady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15

Planuj - to pierwszy krok do skutecznych inwestycji

życiu często planujemy - zakupy, wczasy, weekend. 
Ale tylko nieliczni planują swoje inwestycje. To bardzo proste - a jednak rzadko stosowane. A właśnie wtedy odnoszą największe sukcesy inwestycyjne.

Mają konkretne cele oraz własną strategię inwestowania.

Inwestorzy starają się unikać strat i osiągać oczekiwane zyski. Wiedzą, że chęć uzyskania jak najwyższych zysków jest złym doradcą. Czują, że inwestować należy aktywnie i chcą mieć własny plan. Inny dla ostrożnych, inny dla rozważnych i dla inwestujących agresywnie.

Jakim jestem inwestorem, kiedy i jak inwestować oraz kiedy zakończyć daną inwestycję?

Powiedz na jak długo inwestujesz, ile chcesz zarobić i czy jesteś raczej ostrożnym, rozważnym czy bardziej agresywnym inwestorem. W 2 minuty stworzysz swój profil inwestora - w ten sposób otrzymasz indywidualne oceny funduszy i raporty. Pomożemy zbudować Twoją strategię inwestowania. W oparciu o nią zbudujesz swój system powiadomień i zaplanujesz Twoje własne zasady inwestowania.

Profil inwestora i strategia inwestowania

Profil inwestora - czyli jakim jesteś inwestorem.
Inwestowanie to nie gra. Trudno skutecznie inwestować dobierając fundusze bez uwzględniania Twojego profilu inwestora. Opiekun Inwestora to pierwszy portal, który to umożliwia.
Strategia inwestowania - to nic innego niż ...
...lista zasad, którymi kierujesz się dokonując transakcji na rynku funduszy inwestycyjnych. Pomożemy Ci określić te reguły.
Strategia to klucz do skutecznych inwestycji.
  
 
Profil inwestora 

Dlaczego musisz mieć własną strategię i poznać siebie jako inwestora.

Uzyskasz indywidualne oceny funduszy
Opiekun Inwestora udostępnia indywidualne oceny funduszy (który fundusz kupić, który sprzedać), które dobierają fundusze inwestycyjne zgodnie z Twoim profilem inwestora. Nie ma jednego funduszu najlepszego dla wszystkich...
Unikniesz strat większych niż jesteś w stanie zaakceptować
Jeżeli określisz jaka jest największa strata, którą możesz zaakceptować, to definiując odpowiedni alarm w systemie powiadomień portal sam Cię o takiej sytuacji powiadomi.
Oszczędzisz swój czas
Danych z Twojego profilu inwestora portal używa jako domyślnych przy funkcjach oceny funduszy oraz analiz. W ten sposób nie musisz za każdym razem ich podawać.
Stworzysz swój własny system powiadomień
Dopiero mając spisaną swoją strategię możesz stworzyć zestaw powiadomień. Bez określonej strategii, Twój system powiadomień będzie po prostu przypadkowy...
Staniesz się prawdziwym inwestorem 
Sam fak spisania strategii inwestowania (a do tego ogranicza się to w portalu) spowoduje, że traktować będziesz swoją strategię poważnie. Strategia, która nie jest spisana - nie istnieje.
Propozycje najlepszych funduszy wyślemy na Twój e-mail tak często jak będziesz chciał
Jeżeli określisz swój profil inwestora to możesz skorzystać z funkcji automatycznego wysyłania raportów zawierających najlepsze fundusze dla Ciebie (nie ma naszym zdaniem funduszy, które byłyby najlepsze dla każdego)
Mając swój własny profil inwestora poznasz najgorsze fundusze inwestycyjne
Wiem, że nikt nie mówi o najgorszych funduszach inwestycyjnych. Ale uwierz mi, że sprzedając lub konwertując część funduszy z portfela musisz wybrać te najgorsze. I znowu - będą one inne dla różnych osób, zgodnie z ich profilem inwestora. Na samej tej wiedzy często oszczędzisz więcej niż wart jest abonament.

Co dalej?

Obejrzyj nagranie wideo
i sprawdź jak to działa w praktyce.
(w przygotowaniu)
 
Zobacz nasz przewodnik
Czyli jak zaplanować własne inwestycje krok po kroku.
(w przygotowaniu)
Okiem użytkownika
Zobacz jak korzystają Magda, Karol i Andrzej.
(w przygotowaniu)

Przeczytaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej:

"Nie mając strategii to tak jakbyśmy wsiedli do samochodu i po prostu jechali przed siebie..." Tak zaczyna się artykuł, w którym pokazuję jak zabrać się za budowę własnej strategii
W tym artykule na moim blogu odszukaj proszę miejsce "Po trzecie: Określ swoją strategię inwestowania" i sprawdź jakie punkty powinna zawierać strategia inwestowania.
W tym artykule przedstawiam historię pana Marka, który stracił inwestując w fundusze - nie miał jednak zdefiniowanej strategii inwestowania. Nie zastanowił się też jakim jest inwestorem.
Kup abonament i zacznij korzystać już dziś.

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

Opiekun Inwestora (C) Wszystkie prawa zastrzeżone 2006-2020
Symbole literowe ocen (ABCD) - wzór przemysłowy zastrzeżony

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora oraz prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie prezentowanych i przekazywanych informacji ani za ich skutki.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis