Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 

IndexPorady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15

Wybieraj najlepsze fundusze inwestycyjne, sprzedawaj najgorsze

Podejmowanie decyzji w oparciu o zmiany notowań nie jest skuteczną metodą wyboru funduszy. Poza tym wybór funduszu powinien być dopasowany do każdego inwestora indywidualnie. Aby być skutecznym inwestorem nie jest wymagana specjalistyczna wiedza finansowa.

Wiedzą, że obiegowe opinie oraz miesięczne raporty nie są najlepszym sposobem na inwestowanie.

Trudno podjąć decyzję analizując kilkaset funduszy a dla każdego z nich wiele okresów, oraz trudnych w zrozumieniu współczynników. Który fundusz jest dla mnie najlepszy? A który z funduszy w portfelu powinienem sprzedać? Jak uwzględnić akceptowany przeze mnie poziom strat (ackeptowane ryzyko inwestycyjne)?

Jak otrzymać czytelną i co najważniejsze indywidualną poradę? I nie tracąc na to dużo czasu?

Nie sztuką jest pokazać jak najwięcej informacji tylko dlatego, że są dostępne i można je obliczyć - sztuką jest odnaleźć te, które są rzeczywiście najbardziej przydatne do podejmowania skutecznych decyzji, dopasować je dla każdego użytkownika indywidualnie w oparciu o jego profil inwestora i przedstawić w zrozumiały sposób.
Sam zdecyduj, czy udało się nam tę sztukę osiągnąć...

Nie pokazujemy zbędnych i trudnych współczynników...

Przykładowo analiza Funduszu ABC dla inwestora ostrożnego może wyglądać tak:
Fundusz ABC, oczekiwany wynik: 7,8%, max: 23,4%, min: -3,8%
Zamiast wsp. Sharpe'a, Beta itp oraz wyników za wiele okresów (dzienny, tygodniowy, miesięczny, roczny itd) nasze oceny funduszy zawierają tylko:
Oczekiwany wynik
Wynik 7,8% dla inwestora ostrożnego oznacza, że w 3/4 przypadków wynik był lepszy niż 7,8%, a tylko w 1 przypadku na 4 wynik był gorszy niż 7,8%.
Najlepszy wynik, jaki uzyskał fundusz
Nigdy w badanym okresie przeszłości nie zdarzyło się, aby fundusz uzyskał wynik lepszy niż 23,4%. Jeżeli w obliczeniach wykorzystano ponad 500 pojedynczych inwestycji, szansa, że wynik będzie lepszy niż 23,4% jest minimalna (jedna szansa na około 500)
Najgorszy wynik
Nigdy w badanym okresie przeszłości nie zdarzyło się, aby fundusz uzyskał wynik gorszy niż minus 3,8%. Jeżeli w obliczeniach wykorzystano ponad 500 pojedynczych inwestycji, szansa, że wynik będzie gorszy niż minus 3,8% jest minimalna (jedna szansa na około 500)
... i są dopasowane do profilu inwestora każdego użytkownika portalu. To co najlepsze dla jednego abonenta dla drugiego może być najgorsze...

Zauważ też, że dla naszych analiz dzisiejszy wynik roczny funduszu nie ma żadnego znaczenia.

Ty też możesz skorzystać z analiz statystycznych funduszy!

Oceny funduszy: Który fundusz wybrać
Wybierz tę opcję w Twoim Panelu Zarządzania w portalu - a otrzymasz listę najlepszych funduszy dobranych zgodnie z Twoim Profilem Inwestora.
Oceny funduszy: Który fundusz sprzedać
Jeżeli chcesz umorzyć część jednostek w portfelu musisz sprzedać te, które w twoim portfelu są najgorsze. Ale najgorsze dla Twojego profilu inwestora. Tak jak nie istnieje najlepszy fundusz dla każdego, tak samo dla każdego inne fundusze będą tymi najgorszymi...
Nie musisz porównywać setek funduszy
Opiekun Inwestora robi to za Ciebie codziennie dokonując prawie 100 tys obliczeń i analiz, aby dostarczyć Ci indywidualnych oceny funduszy.
Dobierasz fundusze zgodnie z Twoim profilem inwestora
Niezależnie czy inwestujesz ostrożnie, rozważnie, czy agresywnie - na podstawie otrzymancyh ocen funduszy dokonasz najlepszego wyboru.
Porównasz różne fundusze z uwzględnieniem poziomu ryzyka, które akceptujesz 
Po raz pierwszy masz możliwość dokonania naprawdę skuteczego wyboru. Zobacz jak łatwo wskazać, który fundusz dla inwestora jest lepszy. Który fundusz wybierzesz?
- Fundusz A - oczekiwany wynik to 7,8%, najgorszy -23,4% (inwestycja roczna)
- Fundusz B - oczekiwany wynik to 8,2%, najgorszy -59,3% (inwestycja roczna)
Dla Funduszu B co prawda oczekiwany wynik jest nieco lepszy, ale najgorszy wynik jaki uzyskał w przeszłości jest jednak dużo gorszy. Ja wybieram fundusz A. A Ty?
  

Co dalej?

i sprawdź jak to działa w praktyce.
 
Zobacz nasz przewodnik
Czyli korzystanie z ocen funduszy krok po kroku.
(w przygotowaniu)
Okiem użytkownika
Zobacz jak korzystają Magda, Karol i Andrzej.
(w przygotowaniu)

Przeczytaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej:

 
(w przygotowaniu)
Kup abonament i zacznij korzystać już dziś.

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

Opiekun Inwestora (C) Wszystkie prawa zastrzeżone 2006-2020
Symbole literowe ocen (ABCD) - wzór przemysłowy zastrzeżony

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora oraz prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie prezentowanych i przekazywanych informacji ani za ich skutki.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis