Akademia Inwestowania

Akademia Inwestowania w fundusze inwestycyjneW ostatnich latach zainteresowanie funduszami inwestycyjnymi i ilość dostępnych informacji o funduszach znacząco wzrosła. Postęp technologiczny pozwala na inwestowanie w sposób, który był jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia.

Elektroniczne kanały dystrybucji pozwalają w kilka minut zrealizować zakupy i umorzenia jednostek funduszy. W zasadzie inwestowanie na rynku funduszy inwestycyjnych stało się czynnością tak prostą jak wykonanie przelewu bankowego....

Co się nie zmieniło od lat 20tych XX wieku?

Nadal fundusze inwestycyjne mają niezaprzeczalną przewagę nad innymi formami inwestowania kapitału dla inwestorów, którzy nie są rekinami rynku finansowego i chcą pomnażać pieniądze nie inwestując w to wiele czasu ani specjalistycznej wiedzy.

Te atuty to:

Profesjonalne zarządzanie
Dobór narzędzi inwestycyjnych, w które nasze pieniądze lokuje fundusz inwestycyjny jest zarządzany przez specjalistów dynku finansowego. Mają oni wiedzę, której nie musimy posiadać a nawet nie chcemy posiadać.

 
Bezpieczeństwo
Pełne bezpieczeństwo inwestycji w przypadku upadku funduszu (odzyskujemy posiadany w funduszu kapitał)  
Dywersyfikacja
Fundusze inwestycyjne nasze pieniądze lokują w wielu różnych inwestycjach. Zarządzający funduszami odpowiednio dywersyfikują inwestycje w ramach danego funduszu inwestycyjnego.
Dostęp do inwestycji niedostępnych dla indywidualnych inwestorów
Za pośrednictwem funduszy inwestujemy w instrumenty rynku finansowego, które często dla indywidualnego inwestora nie są dostępne (np. fundusze rynku nieruchomości).

Bezdyskusykjnie fundusze inwestycyjne są doskonałym narzędziem na pomnażanie naszego majątku.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak pomnożyć swoje oszczędności?

Czy zadajesz sobie pytania:

Jak zachować wartość swoich pieniędzy? Jak utrzymać ich wartość choćby na poziomie inflacji. 

Jak zdobyć dodatkowe środki na własną emeryturę?

Najprawdopodobniej wiesz już, że warto inwestować. Ankieta, dostępna w naszym darmowym raporcie z pewnością Cię do tego przekonała, nieprawdaż?

Masz świadomość, że powinieneś działać. Ale nie wiesz od czego zacząć. Nie wiesz skąd wziąć pieniądze na inwestowanie. Od jakiej kwoty warto rozpocząć pomnażanie pieniędzy?

Jeżeli na którykolwiek z tych pytań odpowiesz sobie tak - to trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Jeżeli dopiero zaczynasz inwestować...
...pokażemy Ci od podstaw jak zacząć inwestować. Jak uniknąć niepotrzebnych opłat, zbudować strategię, monitorować Twoje inwestycje.

 
Jeżeli już inwestujesz...
... pokażemy Ci inne spojrzenie na rynek Funduszy Inwestycyjnych. Pokażemy na przykładach, które nawyki są dobre, a które złe.

To dla Ciebie przygotowaliśmy Akademię Inwestowania

Akademia Inwestowania Opiekuna Inwestora to wiedza głównie na temat funduszy inwestycyjnych, ale także o zasadach inwestowania, które dotyczą każdego sposobu pomnażania pieniędzy.

Świat inwestycji kapitałowych może wydawać się skomplikowany - ale jesteśmy przekonani, że wystarczy poznać podstawowe pojęcia, zasady rządzące tym światem aby skutecznie inwestować. Przede wszystkim inwestować z głową. Inwestować rozsądnie.

Zachęcam do lektury.

Remigiusz Stanisławek

 

Wydrukuj

 
Wydruk wykonany w serwisie Opiekun Inwestora (https://system.opiekuninwestora.pl/)