Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 

IndexPorady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15

Dla kogo stworzono usługi portalu?

Usługi portalu kierujemy do wszystkich, którzy własne oszczędności lokują na rynku funduszy inwestycyjnych a także dla Doradców i Konsultantów Finansowych. Dla wszystkich, którzy chcą po prostu rozsądnie inwestować zamiast liczyć na szczęście.


Dla początkujących / poszukujących po prostu gotowego sposobu na inwestowanie
Zarzązanie funduszami można sprowadzić po prostu do odbierania wiadomości e-mail i działania wedługotrzymanych wskazówek
Dla inwestorów interesujących się rynkami finansowymi
Portal udostępnia szerego dodatkowych funkcji wspomagających bardziej aktywne inwestowanie
Dla Doradców Finansowych
Wykupując abonament dedykowany dla branży doradztwa finansowego - można legalnie przekazywać informacje z portalu do Klientów.
Dla firm doradztwa finansowego
Portal oferuje dedykowane rozwiązania - przykładowo integrację na poziomie informatycznym. 

Portal monitoruje ponad 1000 funduszy inwestycyjnych

Są to wszystkie fundusze dostępne w dowolnych polisach inwestycyjnych oraz w populranych internetowych platformach. Użytkownik portalu podaje w jakim produkcie (produktach)  inwestuje - w ten sposób otrzymuje informacje wyłącznieo funduszach dostępnych w wybranych produktach.


Skorzystasz inwestując w okienku bankowym, w parasolach funduszy, w planach systematycznego oszczędzania
Portal analizuje wszystkie krajowe fundusze wszsytkich działających w Polsce Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.
Skorzystasz inwestując w internetowych platformach
Takich jak mBank, BestFunds, MultiFund, Progress24, Fortis, Multibank...
Skorzystasz inwestując w polisach inwestycyjnych
Takich jak Axa, Aviva, Aegon, Nordea, Skandia, Generali, HDI, Compensa, Uniqa i innych

W jakich produktach skorzystasz?

Poniższy rysunek przedstawia tylko część dostawców produktów inwestycyjnych, których fundusze są dostępne w portalu.

W jakich produktach skorzystasz?

Jeżeli tylko w twoim produkcie inwestycyjnym dostępnych jest choć kilka funduszy - masz możliwość zacząć zarabiać zamiast liczyć na szczęście i po prostu wpłacać pieniądze.


W przypadku platform takich jak np. mBank - aktywne inwestowanie wydaje się być oczywistością
Platformy takie oferują często ponad 100 lub 200 funduszy do wyboru. Czyli do zarządzania.
Plany systematycznego oszczędzania - to ograniczenie się do funduszy jednej firmy. Ale i tak dają możliwość zarzązania. Praktycznie każdy taki plan posiada jakiś fundusz akcyjny i fundusz bezpieczny. Co pozwala na zarządzanie

Masz polisę inwestycyjną? Wyjmij ją z szuflady!

Aktywne inwestowanie najlepiej sprawdza się w produktach typu polisa inwestycyjna. Przy dokonywaniu zmian między funduszami nie jest pobierany podatek "Belki". I taki niezapłacony podatek w kolejnych latach pracuje. Oczywiście pod warunkiem, że o to aby pracował zadbamy. Aw tym pomoże Opiekun Inwestora.

Wiele osób posiada polisy inwestycyjne - i nie interesuje się wynikami własnych inwestycji. Przyczyna często jest dokładnie ta sama: w tabeli opłat znajduje się pozycja "opłata za zarządzanie".  I wiele osób jest przekonanych, że jest to opłata za to, że ktoś naszymi pieniędzmi w polisie zarządza.

Nic bardziej mylnego... "Opłata za zarządzanie" - to opłata za możliwość samodzielnego zarządzania (czyli dokonywania zmian między funduszami) po to aby wykorzystać korzyści podatkowe. O tym niestety najczęściej nie powiedział sprzedawca.

Polisa inwestycyjna to jedynie platforma udostępniająca pakiet funduszy (najczęściej kilkudziesięciu) po to aby inwestor posiadając taką polisę mógł z niej korzystać - i odpowiednio do sytuacji dobierać fundusze. Nie bez przyczyny polisy oferują najczęściej bardzo szybki czas konwersji (operacja wykonuje siępo cenie z dnia D+2- zarówno sprzedaż jak i zakup funduszu). I na nasze zyski nie ma żadnego wpływu to, że Generali ubezpiecza Watykan, że Skandia jest firmą skandynawską o długiej tradycji... 

 

 

 

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

(C) Opiekun Inwestora 2006-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora, prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszych raportów ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis