Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 

IndexPorady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15

O firmie

O nas. O Opiekunie. O twórcach serwisu.

Opiekun Inwestora s.c. to poznańska firma, za którą stoją dr Jacek Piotrowski oraz Remigiusz Stanisławek - osoby z doświadczeniem w prowadzeniu złożonych projektów, zapewnianiu wygody i intuicyjności obsługi systemów informatycznych oraz z bagażem doświadczeń naukowych i praktycznych w dziedzinie ekonomi, finansów, informatyki oraz statystyki.

O firmie Opiekun Inwestora

Informacje o firmie Opiekun Inwestora

opiekuninwestora.pl to portal zarządzany przez firmę Opiekun Inwestora
To ważne aby Twoje inwestycje były cały czas pod kontrolą. Prowadzenie portalu to nasza główna działalność. W ten sposób możemy zapewnić ciągły rozwój naszych usług.
Przeczytaj o historii powstania firmy, zobacz nasze motto i cele, które sobie stawiamy

Kim jesteśmy


Remigiusz Stanisławek

Remigiusz Stanisławek

Dyrektor Zarządzający

Ukończył Informatykę Ekonomiczną na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Poznaniu, stąd połączenie informatyki, inwestowania oraz biznesu nie jest mu obce. Tam też przez kilka lat działał naukowo, między innymi współorganizując międzynarodowe konferencje Business Information Systems oraz analizując możliwości zasilania Inteligentnych Budynków informacją z Internetu. Z tą tematyką związany był zawodowo przez kilka lat - jako współtwórca i główny projektant polskiego systemu zarządzania budynkami inteligentnymi odebrał na targach MTP w Poznaniu złoty medal MTP, a wkrótce także Złoty Medal Europejski Business Center Club.

Pasjonat eBiznesu oraz zagadnień finansowych i inwestycyjnych. Pierwszy rachunek maklerski założył jeszcze pod koniec nauki w liceum. Od wielu lat oszczędności lokuje jednak głównie w Fundusze Inwestycyjne. Inwestuje również w wiedzę. Naucza też z zakresu edukacji finansowej.
Publikuje artykuły o tej tematyce w tygodniku Cash Flow And You a jego cykl nagrań i wywiadów wideo o nazwie „Szkoła Inwewstowania" jest publikowany w Infor.tv (posłuchaj wywiadu).
Wolny czas spędza na podróżach z rodziną oraz zdobywaniu przełęczy i szczytów górskich rowerem.


Jacek Piotrowski

dr inż. Jacek Piotrowski

Dyrektor d.s. Rozwoju
jacek.piotrowski@opiekuninwestora.pl

Ukończył Automatykę i Informatykę na Politechnice Śląskiej, tam też obronił pracę doktorską. Naukowo zajmował się modelowaniem i symulacją. Pracował w Polsce i Francji realizując projekty związane m. in. z symulacją komputerową (w INPG Grenoble) jak i finansami, w tym przede wszystkim oceną stopy zwrotu z inwestycji (np. dla WBK, Casse Nationale Credit Agricole, ING Bank Śląski). Kierował działami zarządzania projektami i biurem rozwoju dużej firmy informatycznej w Polsce. W zestandaryzowanym teście zdolności myślenia analitycznego dla kadr kierowniczych otrzymał 99 punktów na 100 możliwych.

Na własny rachunek od wielu lat inwestuje rozważnie w Fundusze Inwestycyjne.

Wolny czas to hata-joga, Nordic Walking, narciarstwo i kajaki - wszystko we właściwych proporcjach, najczęściej wspólnie z rodziną. Żonaty, troje dzieci.

Testowane na autorach

Potrzeba stworzenia narzędzia do wskazywania rzeczywiście najlepszych funduszy inwestycyjnych pojawiła się w 2006 roku. Podejmowanie decyzji na tym rynku nie może naszym zdaniem opierać się na podstawie zmian notowań funduszy dla dwóch dat. Potrzebowaliśmy narzędzi, które skutecznie oszacują ryzyko inwestycyjne, porównają sprawność zarządzania funduszami, pozwolą wykorzystać wszystkie atuty inwestowania właśnie w Fundusze Inwestycyjne a nie na giełdzie. Takiego narzędzia nie było. Teraz już jest - i udostępniamy je wszystkim inwestorom.

Portal Opiekun Inwestora to efekt dwóch lat analiz, doboru modeli statystycznych oraz badań nad skonstruowaniem algorytmów, które wśród kilkuset funduszy inwestycyjnych wskażą te naprawdę najlepsze z punktu widzenia potrzeb konkretnego użytkownika. Skuteczność stosowanych analiz weryfikowaliśmy na naszych własnych inwestycjach.

Dowiedz się o nas więcej

Dodatkowe informacje o Opiekunie:

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

(C) Opiekun Inwestora 2006-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora, prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszych raportów ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis