Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 

IndexPorady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15
Jesteś w: ... gazety i czasopisma

Gazety i czasopisma

Artykuły portalu Opiekun Inwestora publikowane są w mediach. Zarówno w prasie drukowanej jak i elektronicznej. Kilka interesujących publikacji przedstawiamy poniżej.

Gazety i czasopisma drukowane

Gazeta Wyborcza

Raport rynku funudszy

Coroczna publikacja raportu rocznego

Raporty portalu Opiekun Inwestora pokazujące faktycznie długookresowe wyniki funduszy (z uwzględnieniem inflacji) odważyła się pokazać Gazeta Wyborcza.

Wyniki pokazują jak niewielkich zysków w realnej wartości pieniądza można oczekiwać. W raporcie z 2009 pojawia się jedno pozytywne zdanie: faktycznie w 10 lat nawet najgorsze fundusze akcji zarobiły nieco ponad zero procent... Czyli nikt nie stracił. Ale - ile inwestor mógł zarobić na lokacie bankowej w tym czasie?

(publikacja 2009, publikacja 2010)

Komentarze do artykułów

Autorzy portalu są także cytowani - jako komentarze do publikacji o tematyce funduszy inwestycyjnych.

Blog ekspercki portalu wyborcza.biz

Od 2011 roku Remigiusz Stanisławek publikuje artykuły w portalu wyborcza.biz Zapraszamy do odwiedzin i komentowania artykułów.

Remigiusz Stanisławek dla Gazety

Gazeta Ubezpieczeniowa

Fundusz funduszowi nierówny.

To cykl artykułów w Gazecie Ubezpieczeniowej. Autor cyklu poddaje analizie raporty długoterminowych inwestycji opracowanych przez portal Opiekun Inwestora. Wnioski - jak zwykle zaskakujące. (czytaj dalej)

 

Gazeta Ubezpieczeniowa

Business Coaching - o inwestowaniu dla managerów

Magazyn Business Coaching

Magazyn dla menedżerów Business Coaching opublikował dłuższy artykuł o projektowym podejściu do inwestowania.

"Kochanie! Zaczęliśmy oszczędzać na edukację naszego dziecka i na naszą emeryturę. Mamy wreszcie tę polisę inwestycyjną i zgodnie z profillem ryzyka, który przed chwilą zbadaliśmy, 50% wpłaciliśmy w fundusze akcyjne, 30% w fundusze obligacji i 20% w fundusze pieniężne. Co miesiąc wpłacać będziemy nadwyżkę finansową 500 zł. Zrobiłem  już nawet stałe zlecenie przelewu." – pan Marek jeszcze nie ochłonął po zapoznaniu się z siłą procentu składanego przy zyskach, raptem 12% rocznie. A fundusze w 2009 roku zarabiały nawet 80%.

(czytaj dalszą część tej historii)

Media elektroniczne

Magazyny internetowe

Artykuły o temtyce funduszy inwestycyjnych publikowały także:

  • internetowy magazyn inwestorów: Magazyn Trend
  • miesięcznik: Equity Magazine
 

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

Opiekun Inwestora (C) Wszystkie prawa zastrzeżone 2006-2019
Symbole literowe ocen (ABCD) - wzór przemysłowy zastrzeżony

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora oraz prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie prezentowanych i przekazywanych informacji ani za ich skutki.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis