Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 

IndexPorady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15
Jesteś w: Darmowe raporty

Raporty i analizy rynku funduszy

Firma Opiekun Inwestora nie zajmuje się dystrybucją produktów inwestycyjnych. Dlatego na rynek funduszy możemy patrzeć całkowicie obiektywnie. Raportów, które publikujemy nie znajdziesz na stronach funduszy inwestycyjnych.

Raporty portalu pokazują na danych historycznych między innymi to ile naprawdę udało się zarobić/ stracić stosując zasady do których próbują przekonać inwestorów twórcy produktów inwestycyjnych. Okazuje się, że techniki Kup i Trzymaj, czy też uśredniania po prostu nie działają w praktyce.

Lektura raportów skłania do refleksji: czy zostawić nasze pieniądze licząc na łut szczęścia - czy też zacząć samodzielnie zarządzać funduszami w naszym portfelu? 

Najnowsze raporty portalu

Dlaczego, aby pobrać najnowsze raporty, wymagamy zapisania się na dodatkową listę? Po prostu chcemy wiedzieć jak duże jest zainteresowanie czytelników. Po odebraniu raportu możesz od razu usunąć Twój e-mail z listy adresowej.

Raporty dostępne są także dla użytkownków z opłaconym abonamentem w sekcji "Raporty" portalu.

Pełen raport
Skrót
Opis i dodatkowe informacje
Pobierz darmowy raport
Pobierz skróconą wersję raportu Fundusze Aktywnej Alokacji
Szczegółowa analiza wyników funduszy aktywnej alokacji. Czy aby na pewno zarządzający stosują aktywną alokację? I jak wypadły w porównaniu do strategii Darwin Defender...
Pobierz darmowy raport
Pobierz skróconą wersję raportuStrategia Darwin Defender - historyczne wyniki
Szczegółowe analizy wyników strategii z uwzględnieniem podatków, opłat w produktach inwestycyjnych. A także informacje o innych strategiach inwestowania. Na co zwrócić uwagę.
Pobierz darmowy raport
Pobierz skróconą wersję raportuPortfele Modelowe - czy to się opłaca?
Sprawdź ile naprawdę zarabiało się inwestując poprzez portfele modelowe w okresie 1,3,5 oraz 10 lat i przekonaj się jak to możliwe, że najlepszy portfel modelowy zarobił mniej niż ... najgorszy fundusz pieniężny.  
Pobierz darmowy raport
Kwiecień 2010. Polityka informacyjna produktów Unit Link
Czyli w jaki sposób Towarzystwa Ubezpieczeniowe informują Klientów o produktach typu Polisa Inwestycyjna. Ranking przejrzystości oferty.
Pobierz darmowy raport
Pobierz skróconą wersję raportuMarzec 2010. Analiza rynku funduszy inwestycyjnych (1-10 lat).
Największy (ponad 40 stron) z naszych raportów. Analiza dynamiczna za okres 1,2,3,5 oraz 10 lat. (ponad 300.000 inwestycji, 171 funduszy).
Po raz pierwszy z uwzględnieniem podatku i inflacji!
 

Pobierz te przykładowe raporty już teraz:

Fundusze inwestycyjne - czy warto inwestować aktywnie? (pobierz 10 stronicowy raport)
Sprawdź jaki wpływ na Twoje wyniki mają koszty w polisie inwestycyjnej. Ile można było stracić inwestując przez 10 lat systematycznie w funduszu akcji. Ile zarobił w 10 lat fundusz, który 10 lat temu wydawał się być najgorszy. I trochę o tym co tak naprawdę oznacza inflacja.

Dokument ogólnodostępny
Analiza inwestycji w fundusze obligacji (1-10 lat) za rok 2008? (pobierz 10 stronicowy raport)
Prezentuje wyniki funduszy obligacji dla inwestycji trwających rok, 2 lata, 3 lata, 5 lat oraz 10 lat. Szczególnie polecamy wykres pokazujący roczną stopę zwrotu takich inwestycji. Sprawdź ile można było zarobić. Ile też można było stracić. To fragment raportu z 2008 roku. Najnowszy raport, dla wszsytkich grup funduszy dostępny jest na tej stronie.
 
Dokument ogólnodostępny
 

Pozostałe raporty dostępne są po bezpłatnej rejestracji w portalu

Wyniki czy statystyki, jak portal ocenia fundusze. (zarejestruj się aby pobrać raport)
Na przykładzie dwóch funduszy obligacji pokazujemy jak w praktyce wyglądają oceny funduszy portalu w porównaniu do wyników funduszy badanych na dany dzień. Raport pokazuje działanie i siłę ocen funduszy, które Opiekun Inwestora dostarcza abonentom.
Dokument ogólnodostępny po darmowej rejestracji w portalu
"Kup i Trzymaj" i uśrednianie w okresie 10 lat. (zarejestruj się aby pobrać raport)
W jaki sposób stosując zasadę uśredniania w funduszu akcji przez 10 lat zamiast zysku 60.000 zł ponieśliśmy stratę 3000 zł. Czyli analiza wpłat systematycznych w fundusze akcyjne w długim okresie.
Dokument ogólnodostępny po darmowej rejestracji w portalu
"Kup i Trzymaj" i uśrednianie w okresie 10 lat. (zarejestruj się aby pobrać raport)
Pełna wersja (44 strony) raportu pokazująca ile tak naprawdę udało się zarobić / stracić. stosując zasadę uśredniania. Analiza obejmuje okresy 1,2,3,4,5 oraz 10 lat. Osobno dla funduszy pieniężnych, obligacji, mieszanych, akcyjnych. Dodatkowo pokazując wyniki dla najlepszego oraz najgorszego funduszu w danej grupie.
Dokument ogólnodostępny po darmowej rejestracji w portalu
 Analiza funduszy na rok 2008 (cz.1, cz.2). (zarejestruj się aby pobrać raport)
Wyniki funduszy inwestycyjnych dla poszczególnych grup funduszy. Prezentowana jest analiza wyników grup funduszy (według ocen portalu Opiekun Inwestora) dla okresów od 1 do 10 lat. Część druga raportu zawiera analizy dla inwestycji rocznych, 2,3,5, i 10-letnich.
Dokument ogólnodostępny po darmowej rejestracji w portalu
 

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

Opiekun Inwestora (C) Wszystkie prawa zastrzeżone 2006-2020
Symbole literowe ocen (ABCD) - wzór przemysłowy zastrzeżony

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora oraz prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie prezentowanych i przekazywanych informacji ani za ich skutki.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis