Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 


Porady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15
Jesteś w: Darwin Defender

Strategia Darwin Defender dla inwestowania długoterminowego

Jeżeli poszukujesz gotowej metody na inwestowanie w fundusze inwestycyjne - zapoznaj się z opisem gotowej strategii inwestowania - która pozwoliła ochronić wypracowane zyski podczas spadków na giełdach oraz pozwalała zarabiać w czasie gdy rynki akcji zarabiały. Szczególnie polecana dla systematycznych wpłat w polisach inwestycyjnych. 

Zastanawiasz się po co zmieniać fundusze?

Przecież od tego aby nasze pieniądze zarabiały są przecież zatrudni zarządzający? Niestety nie. Zatrudnieni są w nieco innym celu. A ich działania są ograniczone przez statut funduszu, który narzuca w co muszą inwestować.

Celem działania funduszy inwestycyjnych nie jest przynosić zyski inwestorom...
Celem funduszu jest zarobić więcej niż tzw. benchmark (czyli coś do czego fundusz się porównuje)
Fundusz akcyjny może uznać rok za bardzo udany, jeżeli stracił 40%!
Tak. Twoje pieniądze straciły 40% a fundusz akcji w rankingach będzie na pierwszym miejscu. A zarządzającym należą się premie. Za to, że w tym samym czasie giełda straciła 50%. Fundusz osiągnął sukces.
Gdy na giełdach trwają spadki fundusz akcji po prostu musi tracić.
Zgodnie ze swoim statutem musi inwestować w akcje. Jedyne co może zrobić to starać się stracić mniej niż inni.
Gdy na giełdach trwają spadki prywatny inwestor nie może wtedy mieć żadnych sentymentów.
Zamiast świadomie tracić pieniądze wierząc w zarządzających funduszem akcyjnym należy zabezpieczyć nasze pieniądze w funduszu pieniężnym.
Fundusz pieniężny stabilnie i powoli zarabia niezależnie od sytuacji na giełdzie 
Zyski te najczęściej są zbliżone, czasem lepsze od lokaty bankowej. Podczas gdy fundusze akcji tracą 40% podczas kryzysu na giełdach - fundusze pieniężne zarabiają 4-7% w ciągu roku. 

Wielu inwestorów dało się przekonać...

... że aby zarządzać własnymi inwestycjami trzeba być ekspertem. Wielu uwierzyło w zasadę uśredniania poprzez wpłaty systematyczne. Wielu wybrało dywersyfikację. Te metody na rynku funduszy inwestycyjnych po prostu nie działają.

To czy udało się zarobić, czy też niestety stracić - zależało wtedy wyłącznie od szczęścia. Fundusze inwestycyjne, jak sama nazwa nas informuje - to inwestycja. Fundusze to nie lokata. Ale, wbrew temu co się mówi - aby skutecznie inwestować nie trzeba być ekspertem!

Wystarczy wybrać zestaw zasad oraz stworzyć strategię inwestowania. I zasady te konsekwentnie stosować.  Jednak wiele osób nie jest, i naszym zdaniem nie potrzebuje być ekspertami w sprawach inwestycji. To przede wszystkim dla Was udostępniamy w portalu gotową strategię inwestowania.

Wystarczy wypełnić prosty formularz aby kontrolować inwestycje według tej strategii

Strategia Darwin+Defender umożliwia otrzymywanie przede wszystkim informacji o zmianie sposobu inwestowania z funduszy pieniężnych na akcyjne i z funduszy akcyjnych na pieniężne.

Wystarczy ustalić na jaki e-mail oraz telefon będą wysyłane powiadomienia. Powiadomienia zawsze wysyłane są na adres e-mail a dodatkowo mogą być przesłane na telefon komórkowy. 

Kanały wysyłki powiadomień

Dla strategii Darwin+Defender definiujemy następujące ustawienia:

Edycja strategii Darwin Defender


Twój produkt inwestycyjny
Czyli gdzie inwestujesz Twoje pieniądze. Wybierz jedną z Polis Inwestycyjnych, Platform inwestycyjnych (np. mBank) lub firm (Axa, Aegon, Skandia, Generali - w tym przypadku portal analizuje wszystkie fundusze danej firmy).

Comiesięczne oceny funduszy chcę otrzymywać .... dnia miesiąca
Raz w miesiącu otrzymasz listę najlepszych funduszy. Jeżeli przykładowo wpłacasz pieniądze systematycznie każdego 5. dnia miesiąca - warto wpisać tutaj o jeden dzień wcześniej - czyli wartość "4".
Jeżeli nie stosujesz wpłat systematycznych możesz traktować taki e-mail jako comiesięczną dodatkową analizę. 

Przy wyborze funduszy chcę/ nie chcę korzystać z ocen portalu Opiekun Inwestora
Wybrana przez Ciebie strategia pomaga określić jaki rodzaj funduszy wybrać danego dnia. Problemem pozostaje wskazać - które fundusze wybrać? Prześlemy Tobie oceny kilku funduszy, które są najlepsze w oparciu o:
- Twój profil inwestora i oceny statystyczne portalu Opiekun Inwestora
- zmianę notowań funduszy w ostatnim miesiącu 

Chcę otrzymywać nie więcej niż... najlepszych funduszy wraz z ich ocenami lub wynikami
E-maile wysyłane w ramach monitora Strategii zawierać będą wskazaną przez Ciebie ilość najlepszych funduszy. Według zasad strategii należy inwestować w dwa najlepsze fundusze - warto jednak otrzymać np. 5 najlepszych - aby jeżeli aktualnie posiadane fundusze są nadal jednymi z najlepszych (np. na 2. i 3. miejscu) rozważyć nie dokonywanie konwersji.

Można monitorować kilka produktów jednocześnie

Lista produktów monitorowanych strategią Darwin Defender
 
W abonamencie Standard sa to dwa produkty. W abonamencie profesjonalnym - pięć. Dla każdego z produktów otrzymasz osobne wiadomości e-mail - zawierające informacje tylko o tych funduszach, które są dostępne w danym produkcie.

Czym jest gotowa strategia inwestowania Darwin+Defender?

Strategia, którą oferujemy w portalu odpowiada na następujące pytania:

Monitor Strategii
Kiedy przenieść pieniądze do funduszy akcyjnych
Aby wykorzystać wzrosty na giełdach i  się do nich „przyłączyć” dokonując przeniesienia pieniędzy do funduszy akcyjnych.

Kiedy przenieść pieniądze do funduszy bezpiecznych
Aby ochronić wypracowane zyski i zabezpieczyć się przed stratą należy wcześnie wycofać się do funduszy pieniężnych podczas gdy giełdy na giełdach trwają już spadki.

Które fundusze wybrać - tak aby były najlepsze dla Ciebie
I od razu uwzględniały to gdzie (w którym produkcie) inwestujesz.
Jak dodatkowo podnieść nasze zyski stosując zasadę Darwina
Czyli w jaki sposób zarabiać znacznie lepiej niż przeciętne fundusze.
 

Strategia nie jest próbą łapania dołków i górek. Strategia informuje nas o spadkach nie w momencie „górki”, ale dopiero po tym jak najgorsze z funduszy straciły 10%.  Zauważmy jak inne jest to podejście. Zamiast analizować fundusze, które mamy w portfelu - badamy przekrojowo cały rynek polskich funduszy akcji!

I w tym zdaniu kryje się największa siła strategii. Pieniądze do funduszy pieniężnych przenosimy wtedy gdy stratę 10% przekroczą najgorsze z funduszy. Ale w tym momencie w naszym portfelu (zgodnie z pierwszą zasadą strategii) posiadamy dwa fundusze, które do tych najgorszych raczej nie należą. I te z pewnością straciły znacznie mniej niż najgorsze, czyli mniej niż 10%. W ten sposób chronimy wypracowane dotychczas zyski. 

Strategia inwestowania

Strategia Darwin Defender - czyli gotowa Strategia Inwestowania
Poznaj proste zasady działania strategii oraz propozycje modyfikacji (np. jak w tej strategii korzystać z funduszy zagranicznych, obligacji). Obejrzyj wideo.

Nagranie wideoInstrukcja, pomoc, dodatkowe informacje
 

Inwestujesz w mBanku? W polisach Axa, Aegon, Skandia, Generali, Nordea, Compensa, HDI?

To nie ma znaczenia. Ważne, aby inwestować aktywnie. Z gotowej strategii skorzystasz w każdym z tych produktów.

Bardzo dobre efekty uzyskasz właśnie w polisach inwestycyjnych. Czy wiesz, że najważniejszą cechą polisy inwestycyjnej jest możliwość dokonywania konwersji (zmian między funduszami) bez płacenia podatku Belki? Wykorzystaj tę możliwość w zaplanowany sposób, nie opierając się o emocje.  

Co zyskujesz?

Wiadomości z portalu - jak wyglądają
Zobacz jak wyglądają wiadomości
 

Przede wszystkim oszczędzasz Twój czas. Wszystkie obliczenia wykonuje za Ciebie portal, a Ty otrzymujesz informację e-mail (lub dodatkowo SMS) dokładnie i tylko wtedy, gdy powinieneś rozważyć podjęcie określonej decyzji.

Nawet wtedy nie musisz logować się w portalu. E-mail zawiera od razu listę najlepszych funduszy (dopasowanych do Twojego profilu inwestora).

Konto w portalu skonfigurujesz w 5 minut.

Po prostu: Podaj w jakim produkcie inwestujesz, oraz którego dnia miesiąca dokonujesz systematycznych wpłat (aby otrzymać oceny najlepszych funduszy na ten dzień)

 

Gdy zechcesz modyfikować strategię...

 Modyfikacje strategii Darwin Defender

Strategia Darwin Defender dla inwestycji trwających 5-15 lat uzyskiwała wyniki 16-18% średniorocznie, czasem nawet ponad 20% średniorocznie, podczas gdy połowa funduszy akcyjnych zarabiała mniej niż 8%, a najlepszy jedynie 16%.

Te wyniki dotyczą inwestowania w fundusze rynku polskiego - akcyjne i pieniężne.

Wielu użytkowników zechce dokonać zmian w strategii wybierając fundusze zagraniczne, fundusze małych i średnich spółek czy też fundusze obligacji.

Abonenci portalu otrzymują dostęp do praktycznych porad w jaki sposób wykorzystać w swoich inwestycjach te modyfikacje. W jaki sposób budować portfel w oparciu o fundusze zagraniczne.
To także informacje w jaki sposób realizować zasadę Darwina w przypadku gdy inwestujemy w polisie inwestycyjnej, a jak - gdy inwestujemy np. w mBanku. Jak korzystać z funduszy parasolowych.  
Za pomocą systemu powiadomień mogą ustawić dodatkowe alarmy dla zagranicznych indeksów, kursów walut - tak ważnych informacji przy inwestowaniu w fundusze zagraniczne. Zamiast sprawdzać te informacje samodzielnie - zrobi to za Ciebie portal.

Czy to na pewno dla mnie?

Cóż. Nie dowiesz się dopóki nie wypróbujesz.

Kliknij i zacznij korzystać już dziś 

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

Opiekun Inwestora (C) Wszystkie prawa zastrzeżone 2006-2023

Kliknij aby przeczytać: RegulaminRegulamin płatności,  Politykę Prywatności, formularz rezygnacji.

 
 
Symbole literowe ocen (ABCD) - wzór przemysłowy zastrzeżony

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora oraz prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie prezentowanych i przekazywanych informacji ani za ich skutki.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis