Fundusze Inwestycyjne - skuteczne inwestowanie
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
 
 

IndexPorady Opiekuna

Zapisz się na darmowy kurs

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Raporty i publikacje o rynku funduszy inwestycyjnych.
Infolinia - zadzwoń  w godzinach 9-15
Jesteś w: Portfele modelowe

Portfele modelowe

W produktach typu "polisa inwestycyjna" - świetnych z uwagi na możliwość aktywnego zarządzania przy braku podatki przy dokonywaniu zmian między funduszami inwestor otrzymuje dostęp do wielu funduszy. Którymi sam powinien zarządzać, jeżeli oczekuje zysków a nie wyniku zależnego od szczęścia.

Aby produkty te lepiej się sprzedawały wprowadzono tzw. portfele modelowe. W ramach tych portfeli profesjonaliści mają zarządzać naszymi pieniędzmi. Przecież inwestor sam się na tym nie zna.

I wiele osób wybiera takie portfele modelowe - często nie mając wiedzy o tym w jaki sposób zarządza się ich pieniędzmi

  • Portfel moldelowy akcyjny - to nic innego jak świadoma zgoda na to, że w długim okresie zyski będą niewielkie, i wyrażenie zgody na to aby tracić gdy giełdy tracą. Zarządzający takim portfelem będzie w naszym imieniu wybierać fundusze akcyjne - także wtedy gdy te fundusze przynoszą straty. Wszystko za naszą zgodą.
  • Portfel modelowy aktywnej alokacji - który w założeniach ma w imieniu inwestora kupować fundusze akcji gdy giełdy rosną i fundusze obligacji gdy giełdy tracą - niestety takie działanie ma jedynie wypisane na papierze. Wystarczy spojrzeć na wyniki takich portfeli - pamiętając, że konieczne jest odjęcie od takich wyników kosztów polisy inwestycyjnej.
Pobierz skróconą wersję raportu

Raport o wynikach portfeli modelowych.
W roku 2009 opracowaliśmy raport na temat takich portfeli. Po prostu wyniki niech powiedzą same za siebie.

Portfele modelowe – czy to się opłaca?

Zbadaliśmy portfele modelowe dostępne w polisach Axa, Nordea, Generali, Skandia.

Wynik raportu można podsumować jednym zdaniem: nie jest dobrze.

Pełen raport można otrzymać bezpłatnie podając adres e-mail w formularzu na tej stronie.

Obrazek

 

Wydrukuj

Danych do obliczeń dostarczają Analizy Online

Opiekun Inwestora (C) Wszystkie prawa zastrzeżone 2006-2020
Symbole literowe ocen (ABCD) - wzór przemysłowy zastrzeżony

Raporty, opracowania, publikacje, oceny statystyczne funduszy, powiadomienia i komentarze portalu Opiekun Inwestora oraz prowadzonych blogów nie mają charakteru rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Opracowania nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia jest właściwa dla konkretnego inwestora. Korzystając z prezentowanych materiałów konieczne jest przeprowadzenie niezależnej oceny oraz zapoznanie się z analizami pochodzącymi z innych źródeł i uwzględnienie innych niż przedstawione czynników ryzyka. Opiekun Inwestora nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie prezentowanych i przekazywanych informacji ani za ich skutki.

Projekt graficzny i realizacja - Infoserwis